Frequently Asked Questions

Przy próbie dodania wpisów do pliku sitemap wyświetla się błąd. W jaki sposób mogę dodać wpisy do pliku sitemap?
Last Updated 6 months ago

Najczęstszym problemem przy dodawaniu wpisów do pliku sitemap jest błędnie podana ścieżka do tego pliku, aby poprawnie dodać wpisy do pliku sitemap należy:
1. przejść w ustawieniach modułu do zakładki "Sitemap":

image
następnie w polu "URL do pliku mapy witryny." należy wpisać ścieżkę do pliku sitemap w sklepie z tym że nie pełną ścieżkę url a jej skróconą wersję czyli ścieżkę na serwerze np. mamy domenę demo-sklep.pl i tam mamy wrzucone pliki sklepu to nasz adres do pliku sitemap będzie wyglądać następująco:

image
oczywiście pod warunkiem że do generowania pliku mapy witryny korzystają Państwo z domyślnego modułu w sklepie. Jeżeli korzystają Państwo z innego modułu należy najpierw sprawdzić jak nazywa się plik mapy strony po jego wygenerowaniu.
UWAGA !!! Przed kliknięciem na przycisk "Dodaj wszystkie wpisy do pliku mapy witryny" należy zapisać zmiany w ustawieniach aby ścieżka do pliku sitemap została zapisana.
Możemy również włączyć opcję "Włącz automatyczne dodawanie tagu do pliku sitemap." aby wpisy automatycznie były dodawane do tego pliku po ich dodaniu w module.Please Wait!

Please wait... it will take a second!