Last Updated a year ago

Przy próbie dodania wpisów do pliku sitemap wyświetla się błąd. W jaki sposób mogę dodać wpisy do pliku sitemap?

Najczęstszym problemem przy dodawaniu wpisów do pliku sitemap jest błędnie podana ścieżka do tego pliku, aby poprawnie dodać wpisy do pliku sitemap należy:
1. przejść w ustawieniach modułu do zakładki "Sitemap":

image

następnie w polu "URL do pliku mapy witryny." należy wpisać ścieżkę do pliku sitemap w sklepie z tym że nie pełną ścieżkę url a jej skróconą wersję czyli ścieżkę na serwerze np. mamy domenę demo-sklep.pl i tam mamy wrzucone pliki sklepu to nasz adres do pliku sitemap będzie wyglądać np. następująco:

image
oczywiście pod warunkiem że do generowania pliku mapy witryny nie korzystają Państwo z domyślnego modułu do generowania pliku sitemao w sklepie. Jeżeli korzystają Państwo z domyślnego modułu należy włączyć jedynie poniższą funkcję:

image
po wykonaniu powyższych kroków prosimy kliknąć w poniższy przycisk:

image
a następnie poczekać aż pojawi się zielony komunikat o zakończeniu dodawania wpisów.
UWAGA !!! Przed kliknięciem na przycisk "Dodaj wszystkie wpisy do pliku mapy witryny" należy zapisać zmiany w ustawieniach aby ścieżka do pliku sitemap została zapisana.
Możemy również włączyć opcję "Włącz automatyczne dodawanie tagu do pliku sitemap." aby wpisy automatycznie były dodawane do tego pliku po ich dodaniu w module.

Please Wait!

Please wait... it will take a second!